انبار داری

انبارداری (گدام داری) به تسهیلاتی گفته می شود که جهت نگهداری مجموعه ی از کالا ها راه اندازی میشود. در تجارت و کسب و کارهای کلاسیک و الکترونیک انبارداری عبارت از دریافت کالاها و اقلام  مختلف شرکت ها و فروشگاه ها و نگهداری کلیه ی این کالا و اقلام مورد نیاز مطابق با قانون استاندارد انبارداری انجام شود، انبارداری باعث سهولت در امور صدور(تحویل دادن کالا) ورود (تحویل گرفتن کالا) در کمترین زمان  و با حداقل نیروی ممکن می شود،در واقع رساندن کالاها  و یا تهیه و خرید آن در اسرع وقت یکی دیگر از موارد انبارداری می باشد.

معمولا از یک انبار در هر زمینه ی که باشد ، همه آنها از همان قاعده فرآیندهای ذخیره سازی ورودی-خروجی استفاده می کنند: کالاها وارد می شوند ، ذخیره می شوند و دوباره بیرون می روند. انبارداری تسهیلاتی است که در کنار قفسه های ذخیره سازی ، تجهیزات جابجایی و پرسنل و منابع مدیریتی به ما این امکان را می دهد تا اختلافات جریان ورودی کالاها (دریافت شده از تأمین کنندگان ، مراکز تولید و غیره) و جریان خروجی کالاها را کنترل کنیم ( کالاهایی که برای تولید ، فروش و غیره ارسال می شوند). معمولاً این جریان ها با هم هماهنگ نیستند و این یکی از دلایلی است که نیاز به انبارداری را در کلیه ی مشاغل روشن کرده و اهمیت آن را نشان می دهد.

شرکت گندم اکسپرس زمینه انبار داری کالا ها را طوریکه قبل از صادرات و بعد از واردات کالا در یک مجموعه واحد با توجه نوعیت اجناس و همچنان اصول گدام داری و با ایجاد سیستم دیتابیس موجودی اقلام و موقعیت بندی آن فراهم نموده است، ترخیص کالا از گمرکات با طی مراحل قانونی ، نگهداری اجناس مطابق به شرایط آن ،درج بارکد،درج مشخصات محصول روی جعبه ها و بخش بندی محصولات قبل از صادرات و بعد از واردات تا انتقال آن به مارکت از جمله نکات مهم و کلیدی در دنیای تجارت محسوب میشود که این سهولت ها و نظم بخشی در امورات تجارتی از برنامه های مهم شرکت گندم اکسپرس میباشد.

حمل و نقل

بشر و به طور کل کشورها از دیرباز تاکنون به دادوستد و تجارت کالا نیاز مبرم داشته‌اند. تجارت به هر صورتی که باشد، بی‌نیاز از حمل‌ونقل نیست. حمل‌ونقل کالا نیازمند رعایت برخی الزامات بوده که بدون توجه به آنها نمی‌توان برای رفع نیاز های روزمره و صادرات و واردات اقدام کرد ، که میتوان به بسته بندی معیاری، درج مشخصات جنس،بارکد مسلسل، شیوه های مناسب نگهداری جنس با توجه به نوعیت آن حین انتقال ، تخمین زمان انتقال و شیوه های مختلف انتقال گزارش مکرر از انتقال آن تا رسیدن به مقصد، اشاره کرد.

شرکت گندم اکسپرس با در نظر داشت قواعد ملی و بین المللی و با برنامه ریزی منظم و ایجاد سهولت در زمینه حمل و نقل کالا (اجناس،محصولات،بسته های کوچک  و اسناد در سراسر کشور گام های اساسی را برداشته است،طوریکه توانسته است نیازمندی شهروندان را تا حد زیادی مرفوع بسازد.